Trener personalny – dobra inwestycja czy wymysł?

Ćwiczenia pod okiem trenera

Coraz częściej można skorzystać z usług osobistych trenerów, którzy nie tylko będą nadzorować przebieg ćwiczeń, ale również pomogą ustalić najlepszy w danym przypadku plan aktywności fizycznej. Moda na takie usługi napłynęła do nas z Zachodu, gdzie trenerzy towarzyszą osobom odchudzającym się lub przygotowujących się do wzięcia udziału w zawodach. Istnieje kilka sposobów wykorzystania tej nowej możliwości, między innymi można zapisać się na siłownię lub dowolne zajęcia fizyczne w klubie, przy czym otrzymać tylko dla siebie wsparcie jednego z zatrudnionych tam trenerów. Fachowiec będzie towarzyszył ćwiczącemu i wspierał, np. doradzając zwiększenie częstotliwości takich ćwiczeń, a zmniejszenie innych. Wszystko to odbywa się na zasadzie analizy sylwetki, możliwości fizycznych i potrzeb danej osoby. Inny sposób to wynajęcie trenera dochodzącego do domu klienta. Z tej opcji korzystają zazwyczaj ci, którzy z tych lub innych powodów nie chcą uczęszczać do żadnego z publicznych miejsc typu klub czy siłownia.

Wielofunkcyjny trener

Trenerzy są często prawdziwymi specjalistami, więc ich pomoc jest kompletna i gwarantuje dobre rezultaty w krótkim czasie. Doradzają nie tylko odnośnie aktywności fizycznej, ale też układają dietę odpowiadającą wymaganiom i potrzebom klienta. Kompleksowe podejście do problemu zapewnia zysk w postaci zgubienia określonej ilości zbędnych kilogramów lub bardziej wysportowanej sylwetki. Usługi trenera polecane są zwłaszcza bardzo puszystym osobom, które nie czułyby się dobrze na siłowni czy też np. biegając po parku, narażając się na niewybredne komentarze szczuplejszych ludzi.

2 komentarze

  1. Mieszkalem jakiś czas temu w Niemczech i tam dosłownie każdy ma trenera. Nawet na siłownię przychodzą z własnymi trenerami xD W Polsce na szczęście większość klientów dopiero szuka trenerów a nie przychodzi z nimi, bo byłby niesamowity tłok.

  2. Przymierzam się do skorzystania z usług trenera – jestem po wypadku i muszę podejmować określoną aktywność, ale bardzo mi zależy na kimś, kto dobrze pokieruje moją rekonwalescencją.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *