Jak poprawić sylwetkę z SUPERSONIC Food

Jak wynika z raportu „Czy Polacy akceptują swój wygląd”, ponad połowa Polaków odczuwa potrzebę zmiany swojej sylwetki[1]. Nie ulega wątpliwości, że ładnie wyrzeźbione ciało jest przede wszystkim efektem stosowania zdrowej, pełnowartościowej diety w połączeniu z odpowiednią ilością aktywności fizycznej. Jednak skuteczne kształtowanie sylwetki wymaga również zmiany niektórych nawyków. W poniższym artykule podpowiemy Ci, co możesz zrobić, osiągnąć wymarzone efekty związane z Twoją sylwetką.

Nie pomijaj posiłków

Chociaż pomijanie posiłków może wydawać się szybkim sposobem na utratę wagi, niedożywienie może w rzeczywistości sabotować Twoje wysiłki. Trwałe rezultaty wymagają zredukowania liczby spożywanych kalorii do rozsądnego poziomu i regularnego spożywania 3-5 posiłków dziennie. W trakcie dnia jednak nie zawsze mamy czas na gotowanie. W takich sytuacjach warto sięgnąć po SUPERSONIC Food Powder, dzięki któremu przygotujesz sycący, pełnowartościowy posiłek w zaledwie 30 sekund i unikniesz pokusy kupienia niezdrowej, szybkiej przekąski.

Nie zaniedbuj błonnika

Warto włączyć do diety produkty bogate w błonnik pokarmowy, takie jak warzywa, owoce i pełnoziarniste produkty zbożowe. Dzięki temu uczucie sytości po zjedzonym posiłku będzie dłużej się utrzymywało. Błonnik spowalnia także wchłanianie tłuszczu i oczyszcza organizm ze zbędnych produktów przemiany materii, co pozwala utrzymać nasz układ pokarmowy w dobrej kondycji[2]. Aby mieć pewność, że dostarczasz organizmowi odpowiednią ilość tego makroskładnika, sięgnij po produkty SUPERSONIC Food, które są naturalnym źródłem błonnika pokarmowego, w tym beta-glukanów, obniżających poziom cholesterolu i cukru we krwi.

Pamiętaj o nawodnieniu

Odwodnienie negatywnie wpływa na spalanie tłuszczu przez organizm, zachęca do nadmiernego spożywania kalorii i spowalnia metabolizm. Unikaj wysokokalorycznych, słodzonych napojów. Zamiast tego wybierz wodę i ziołowe herbaty.  Osoby uprawiające sport, powinny także pomyśleć o włączeniu do swojej diety napojów izotonicznych, takich jak SUPERSONIC Beauty Isotonic i SUPERSONIC Performance Isotonic. Podczas intensywnego wysiłku wraz z wodą tracimy cenne minerały, które utrudniają regenerację, a picie napojów izotonicznych jest doskonałym sposobem na uzupełnienie niezbędnych mikroelementów.

Zadbaj o odpowiednią ilość snu

Brak snu prowadzi do spadku poziomu leptyny (hormonu sytości), podczas gdy grelina (hormon głodu) jest nadprodukowana[3]. Przez to zawsze będziesz czuć głód, a ponieważ będziesz zmęczony/a, praktycznie niemożliwe jest odrzucenie żywieniowych zachcianek. Optymalna ilość snu pozwalająca na regenerację organizmu wynosi od 7 do 8 godzin. Aby jakość snu była odpowiednia, warto na godzinę przed snem unikać korzystania z urządzeń elektronicznych, emitujących niebieskie światło, zrezygnować z intensywnej aktywności fizycznej i ograniczyć spożywanie ciężkostrawnych posiłków. Jeżeli jednak wieczorem poczujesz głód, sięgnij po SUPERSONIC Food Powder, który dzięki półpłynnej postaci i roślinnemu składowi nie będzie dodatkowego obciążał układu pokarmowego.

Często w poszukiwaniu diety cud zapominamy o podstawach, a to one są najważniejsze, jeżeli chcemy poprawić sylwetkę i długo cieszyć się efektami. Dzięki SUPERSONIC Food and Drink zmiana nawyków żywieniowych nie musi być trudna. Nasze w pełni naturalne produkty pozwolą Ci skutecznie kontrolować wagę, zdrowo się odżywiać i osiągnąć wymarzone efekty sylwetkowe bez konieczności rezygnowania z pysznego smaku.


[1] https://nutridome.pl/nmag/czy-polacy-lubia-swoj-wyglad

[2] https://www.askdrsears.com/topics/feeding-eating/family-nutrition/fiber/7-health-benefits-fiber/

[3] http://www.h-ph.pl/pdf/hyg-2020/hyg-2020-3-099.pdf

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *