Moda na bieganie

Biegaj dla zdrowia!

Chęć bycia „fit”, czyli sprawnym i szczupłym, determinuje obserwowane u wielu osób zainteresowanie bieganiem. Można to robić całkowicie hobbystycznie, jak również w sposób bardziej zorganizowany. Dostępne dodatkowe możliwości, takie jak przydatne aplikacje na urządzenia mobilne (Endomondo), czy znacznie lepszy niż kiedyś dostęp do nowoczesnego wyposażenia dzięki sklepom internetowym, gwarantują łatwiejszy początek i większą łatwość utrzymania się w dobrych postanowieniach. W wielu miejscowościach formują się grupy osób powiązanych wspólnym hobby. W obrębie takiej grupy łatwiej o uzyskanie porady – bardziej zaawansowani biegacze radzą początkującym i pokazują im własne metody treningu czy odpoczynku. Powstają różne udogodnienia zaprojektowane specjalnie dla biegających, czyli tory z przeszkodami w parkach, trasy obok ścieżek rowerowych itd.

Jak zacząć biegać?

Zawsze najtrudniejszy jest pierwszy krok i zwalczenie lenistwa, później chęć zrzucenia zbędnych kilogramów czy poprawienia sylwetki staje się automatycznym motywatorem. Specjaliści zalecają stopniowe wdrażanie pozytywnego nawyku. Wystarczy postanowić sobie, że każdego dnia przez tydzień lub dwa będziemy dreptać w miejscu przez dziesięć minut. Nie trzeba wychodzić z domu, żeby wyszkolić w sobie taki dobry nawyk. Ważne, by robić to o tej samej porze i nie zmniejszać czasu treningu. Po upływie wyznaczanego okresu należy zwiększyć trudność i wydłużyć „bieg” do pół godziny. Gdy utrzymamy się w postanowieniu, po miesiącu lub dwóch można będzie wypróbować bezbolesne przeniesienie miejsca ćwiczeń z pokoju na park czy ulicę.

2 komentarze

  1. Ja mam taką poradę: biegaj o takiej porze, jaką lubisz. Jak będziesz się zmuszać np. do wstawania rano, zniechęcisz się do biegania z powodu właśnie tego, że specjalnie wstajesz, zamiast się wyspać.

  2. Aplikacje typu endomondo są super. Nie tylko motywują, ale też ułatwiają organizowanie sobie czasu. Smartfon staje się o wiele bardziej pożyteczny bo można tam sobie coś takiego zainstalować.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *